Podzimní dekorace inspirace (část 1)

Podzimní období nám poskytuje obrovské množství přírodnin, ze kterých můžeme vyrábět nejrůznější dekorace do domu, bytu, či na zahradu. Pokud vám chybí inspirace, podívejte se na několik tipů, které by vám měly pomoci.

Skleníček na stole

V zahradnictví, květinářství, či obchodě s dekoracemi můžete koupit malé dýně nejrůznějších tvarů. Skvěle se dají využít pro následující dekorace. Stačí k tomu miska s osením, nebo mechem, na kterou dýně naskládáte. Přidat můžete také vhodné rostliny (na fotografii ginko). Tím to samozřejmě nekončí, ideální je přikrýt celou výzdobu skleněným zvonem, nebo jinou skleněnou nádobou.

Sezónní květináček

Velmi jednoduchou dekoraci vyrobíte, pokud vezmete malou dýni, do které umístíte květy jiřin, či podobných květin. Do dýničky stačí vyřezat otvory, do kterých se vloží květy. Květy mohou být sušené, ale také můžete dýni vydlabat a dovnitř nalít vodu pro živé květy.

Váza z dýní a tykví

Přírodní váza pro květiny je další jednoduchá výzdoba, kterou zvládne každý. Stačí vzít dlouhé dýně, nebo tykve, u kterých seříznete vršek, vydlabete je a dovnitř vložíte květiny. Pokud budete vybírat dýni pro tuto dekoraci, nejprve vyzkoušejte, zda nepadají při postavení na podložku. Nejlépe ještě v obchodě.

Provaz jako dekorace

Pokud vezmete tři nebo čtyři sklenice se šroubovacím víčkem, můžete si vyrobit dekoraci třeba do altánu. Stačí udělat do víček otvory, kterými provlíknete provázky. Na jejich koncích udělejte uzle. Tím jste vyrobili zavěšení. Do sklenic můžete vložit nejen vybrané usušené listy, ale také další přírodniny, jako jsou větvičky, žaludy, kaštany a podobně. Potom stačí zavřít sklenice a svázat konce provazů.

Listová miska

Misky, které se dělají jen z velkých listů, si získávají stále více na oblibě. Stačí k tomu velká miska, na kterou naskládáte listy dle libosti, které následně slepíte lepidlem na decoupage (ubrousková technika). Po zaschnutí stačí jen odebrat už hotovou misku. Více níže ve videu.

 

Svítící vázička

Do menší vázičky vložte svíčku, kterou obsypete barevnými kameny, nebo kukuřicí. Pro větší bezpečí raději použijte elektrické světlo, nebo elektrické imitace svíček.

Vysoké travniny

Do podlouhlých váz se nejlépe hodí dlouhá usušená tráva, nebo rákos. Na dno ovšem nezapomeňte nasypat žaludy, semínka, nebo kamínky. Volte střídmější podzimní barvy. Často se také doplňuje srolovanou kůrou.

Podzimní věnec s dýněmi

Vyřazený podzimní věnec můžete ještě použít. Nevadí, že na něm chybí ozdobičky. Stačí jej položit na místo, kde jej chcete mít a vyskládat na něj různě velké a různě barevné dýně. Vypadá to skvěle.

 

Zdroj: midwestliving.com

 

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments