Jak vyrobit punčochu na Mikuláše

V naší kotlině je poměrně dobře zakořeněný zvyk, při kterém dáváme na Mikuláše dárky a sladkosti pro děti a blízké do punčochy (nebo ponožky chcete-li). Většinou se ve špičce ponožky najdou i brambory 🙂 Je pravda, že na Mikuláše je na podzim ještě brzy, ale můžeme se předpripravit, co říkáte?

Následující videonávod ukazuje jak jednoduše vyrobit dárkovou ponožku. Možná se zaleknete nutnosti šicího stroje, ale pokud Vám nevadí pracnější řešení, lze takovou věc vyrobit i s pomocí jehly a nitě. Pocit z dobře odvedené a pečlivé práce pak bude jistě o to silnější.

Princip zřejmě všichni znáte, ponožka se šije ze dvou rozměrově a tvarově totožných dílů. Detaily o tom jak udělat vnitřek, nebo designově vyladit všechny prvky najdete právě ve videu. My doporučujeme dobře volit především barevnou variantu výrobku. Záleží na tom jaké části bytu bude ponožka součástí. Pokud bude někde v obýváku, nebo viset na krbu, volte barvu podle toho do jaké barvy máte sladěnou dekoraci, nebo nábytek. Pokud ji přinese Mikuláš s čertem může být barva prakticky jakákoliv.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments