Jaké účinky má ženšen?

"MonkGinsengGarden" by Drginseng - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:MonkGinsengGarden.jpg#/media/File:MonkGinsengGarden.jpg

„MonkGinsengGarden“ by Drginseng – Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:MonkGinsengGarden.jpg#/media/File:MonkGinsengGarden.jpg

Asijská léčivá bylina ženšen je rozšířena po celém světě a jsou prokázány její blahodárné účinky na organismus. Kromě Asie roste také v omezeném množství v Rusku na Sibiři, ovšem k nám se dostává především v podobě léčivých kapek a extraktů. Tyto doplňky by měly obsahovat vše důležité co ženšen nabízí, mimo jiné antioxidanty, peptidy, či polysacharidy.

Patrně nejvíce jsou účinky této rostliny spojovány s afrodiziaky. Bylina skutečně obsahuje látky, které podporují libido a stává se tak častou součátí afrodiziakálních léčiv a doplňků stravy. To ale není vše co ženšen nabízí. Jeho působení se týká přes 400 oblastí v lidském těle – některých více, některých méně. Významnou látkou, které tato rostlina nabízí jsou saponiny.

Ženšen a jeho výtažky mají skvělé účinky na centrální nervovou soustavu, oběhový systém i imunitu. Dokonce by měl pomáhat při obnově paměťových buněk, které poškodil alkohol nebo léky na amnézii. Tím dochází ke zlepšování paměti, což předurčuje ženšen také studentům nebo lidem, kteří se potřebují učit. Dalším významným přínosem je zvyšování fyzické i duševní výkonnosti člověka.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments