Magnet fishing: Novodobá zábava k vodě pro lovce pokladů

Během magnet fishingu hledají nadšenci se silnými magnety předměty ztracené ve vodních hlubinách jezer, přehrad, rybníků i městských toků. Často nacházejí jen zrezivělé hřebíky, šrouby, staré disky kol aut, kusy drátů, děravé hrnce. Ale občas i celé jízdní kolo, dopravní značky, motocykl nebo dokonce zahozený trezor. Zjistěte, jak vypadá magnetický rybolov v praxi a jak začít hledat poklady.

Co je magnet fishing?

Magnet fishing, v překladu „magnetický rybolov“, je zábava pro hledače pokladů se silnými magnety. Hledají ve vodních hlubinách jezer, rybníků, řek pomocí silných magnetů a pevného lana ztracené kovové předměty.

Jak na magnet fishing

Magnety pro lovce pokladů na magnet fishing mají shora nebo na boku přišroubované oko. Skrze něj k magnetu uvážete pevným typem uzlu odolné lano.

Neodymový magnet pak na laně ponoříte na dno. Bude-li v blízkosti silného magnetu nějaký feromagnetický předmět, přichytí se k němu a pak jej můžete z vody vytáhnout.

Pro větší úspěch je potřeba postup opakovat. Nakonec fishing magnet očistíte a usušíte, ať je připravený na příští lov.

Které nálezy lovci pokladů z hlubin vytahují?

Z vodních ploch se dají vytáhnout předměty ze železa a oceli – cokoliv, co se přitahuje k magnetu. Může to být staré nádobí, rezavé hřebíky a šrouby, kusy drátů, automobilové disky kol, části motorek nebo jízdní kola či koloběžky.

Díky silnému magnetu pro lovce pokladů ale také snadno vytáhnete spadlé nářadí nebo klíče ze studny i kanálu. Jen pozor, ať se vám nepřicvakne k mříži kanálu. Magnet totiž drží hodně pevně.

Které vybavení na magnet fishing potřebujete

1) Do výbavy se vám hodí magnet na magnet fishing, například typ F300 s magnetickou silou 2 × 310 kg. Magnet má závěsné oko na uvázání tahacího lana shora i z boku.

2) Pevné polyesterové lano na magnetický rybolov. Lano s pleteným jádrem z polyesteru, které využívají také jachtaři, je o dost pevnější než běžná lana.

Bude se vám hodit i plastový kýbl na vylovené předměty, ochranné rukavice a dezinfekční gel na ruce.

Na co dát při magnetic fishingu pozor

  • Pokud budete hledat kovové předměty u moře na pláži, pamatujte, že různé země mají jiná pravidla, omezení a zákazy.
  • Můžete z vody vytáhnout i kovovou nádobu se starožitnými mincemi. Podobné cennosti hlaste nejbližšímu muzeu.
  • Vylovíte-li zbraně nebo munici, nález hned oznamte na Policii ČR. Mohou pocházet z ilegální činnosti, navíc je nevybuchlá munice životu nebezpečná! Více informací, jak postupovat, najdete na webu Unimagnet.cz

  • Silné neodymové magnety nepatří do rukou dětem. Mají velkou magnetickou sílu a při nevhodném použití hrozí skřípnutí prstů i jiné úrazy.

Vyrazte na magnet fishing a lovte poklady z hlubin jako dobrodruzi!

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.