Připravte se na Advent

Ačkoliv má většina z nás ve zvyku věnovat se vánočním svátkům až na poslední chvíli, doporučujeme začít co nejdříve. A netýká se to jen vánočních dárků, ale také zimní dekorace, které bychom měli věnovat zvláštní pozornost, chceme-li stylově zútulnit příbytek.

Možností je mnoho. Kromě klasického stromku patří do bytu nejrůznější dekorace. Jako materiál se nejčastěji používají sušené květiny a plody, trong>dekorativní ozdoby do oken a na dveře, nebo tradiční motivy jako jsou hvězdy, ozdoby, či řetězy.

Ovšem tou první vánoční dekoraci, kterou pravděpodobně umístíte na stůl, budou adventní věnce. Výzdoba, která má u nás pevnou a letitou tradici. Nejvíce jsou samozřejmě používány věnce kruhové, ovšem stále častěji se do popředí tlačí i věnce nestandardních typů. Především na stoly v kanceláři a konferenčních místnostech, které jsou na Vánoce rovněž zdobeny, se používají například věnce čtvercové. Stejně tak není nutné mít dnes adventní věnec, který by se skládal z větviček. Stále častěji je totiž nahrazují takzvané adventní podnosy.

Další součástí vánočně vyzdobené domácnosti mohou být nejrůznější svícny. Zpravidla jsou zdobeny větvěmi jehličnanu a většinou vyrobeny v červeném, či zeleném designu. Stále větší popularitě se těší takzvané suché vazby, tedy výzdoba, která se skládá ze sušených květin a plodů a je poskládána do tvarů vánočních motivů (hvězda, zvonek, věnce, vánoční ozdoby…). Výrobky sušených vazeb jsou poměrně náročné na výrobu, doporučujeme tedy tento typ dekorace zakoupit hotový.

Vánočním dekoracím je vhodné věnovat pozornost také proto, že nekončí v koši hned po Štědrém dnu, ale často zůstavají na svých místech i v době po Adventu. Příkladem takové výzdoby jsou takzvané zimní truhlíky a košíky. Jedná se o nádoby (zpravidla slamněné), ve kterých je vkusně rozmístěno několik různých druhů dekorací a doplňků, jako například větve, plody, nebo sušené či umělé květy.

Vánoční, a potažmo zimní, dekorace bychom neměli zanedbávat. Možností jak přinést a posílit atmosféru Vánoc do našeho příbytku je celá řada a i malý kousek vkusné dekorace umí divy. Udělejte si i vy pěkný Advent 2012.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments