3x jednoduchý způsob jak ozdobit svíčku

Na podzimní období se svíčky na stůl hodí a my si dnes ukážeme tři jednoduché způsoby, jak si vyrobit krásnou přírodně laděnou svíčku. Základem jsou obyčejné svíčky, nebo svícny, které se prodávají za pár korun a právě ty budeme zdobit.

ozdoba svicekPrvní způsob spočívá v tom, že vezmeme různé druhy většinou rovnějších větviček a ty přikládáme na skleničku, do které jsme předtím umístili svíčku. Svíčky ve sklenici se dají běžně koupit, pokud nemáte, stačí vzít vyřazenou sklenici a do ní vložit nízkou svíčku. Poté větvičky nalámeme přesně na velikost sklenice, tak jak ukazuje video níže. Větvičky potom lepíme na sklo a různě prohážeme, aby nepůsobily kompaktně. Fantazii se v tomto případě meze nekladou, nicméně byste měli používat disperzní lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední. Hotový „plot z větviček“ lze ještě dozdobit ozdobnou mašlí z přírodního materiálu a na něj ještě nalepit třeba nějaké podzimní plody (klidně i šišky, nebo ořechy a podobně).

Druhý způsob spočívá v omotání sklenice krepovým papírem. Tady není nic složitého, krepák poté můžete dozdobit opět provázkem, nebo lýkem, nebo nalepit v pruzích papír jiné barvy.

Třetí způsob je asi nejjednodušíí, ovšem doporučujeme volit hezčí skleničku, protože bude hodně vidět. Sklenici omotáme ozdobným provázkem a zavážeme na mašli. Na tu se poté lepí ploché ornamenty nebo figurky. Krásná podzimní dekorace je rázem na světě. A pokud chcete zkusit jiný svícen, originální můžete vyrobit i z dýně – návod zde!

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments