3x jednoduchý způsob jak ozdobit svíčku

Na podzimní období se svíčky na stůl hodí a my si dnes ukážeme tři jednoduché způsoby, jak si vyrobit krásnou přírodně laděnou svíčku. Základem jsou obyčejné svíčky, nebo svícny, které se prodávají za pár korun a právě ty budeme zdobit.

ozdoba svicekPrvní způsob spočívá v tom, že vezmeme různé druhy většinou rovnějších větviček a ty přikládáme na skleničku, do které jsme předtím umístili svíčku. Svíčky ve sklenici se dají běžně koupit, pokud nemáte, stačí vzít vyřazenou sklenici a do ní vložit nízkou svíčku. Poté větvičky nalámeme přesně na velikost sklenice, tak jak ukazuje video níže. Větvičky potom lepíme na sklo a různě prohážeme, aby nepůsobily kompaktně. Fantazii se v tomto případě meze nekladou, nicméně byste měli používat disperzní lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední. Hotový “plot z větviček” lze ještě dozdobit ozdobnou mašlí z přírodního materiálu a na něj ještě nalepit třeba nějaké podzimní plody (klidně i šišky, nebo ořechy a podobně).

Druhý způsob spočívá v omotání sklenice krepovým papírem. Tady není nic složitého, krepák poté můžete dozdobit opět provázkem, nebo lýkem, nebo nalepit v pruzích papír jiné barvy.

Třetí způsob je asi nejjednodušíí, ovšem doporučujeme volit hezčí skleničku, protože bude hodně vidět. Sklenici omotáme ozdobným provázkem a zavážeme na mašli. Na tu se poté lepí ploché ornamenty nebo figurky. Krásná podzimní dekorace je rázem na světě. A pokud chcete zkusit jiný svícen, originální můžete vyrobit i z dýně – návod zde!

 

 

3x jednoduchý způsob jak ozdobit svíčku
Ohodnoťte článek

Vánoční výprodej
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na