Jak udělat dekorativní podzimní květináč

Podzimní truhlíky a květináče jsou velmi populární, proto si dnes ukážeme jak na takový velký dekorativní podzimní květináč. Inspirovat se můžete i pro výrobu podzimních truhlíků, protože princip je vlastně stejný.

podzimni kvetinacHlavním prvkem ozdobného květináče je rozdělení rostlin do několika pater. Dominantní květinou by měla být jakákoliv vysoká travina, na barvě nezáleží, jak ostatně vidíme na videu. Po nasazení přichází na řadu druhé patro s vyššími květinami, kde již používáme rostliny s různobarevnými květy. Poslední patro je potom tvořeno malými květinami a na závěr můžeme ještě nabourat kompaktnost květináče svěšenými, či plazivými rostlinami. Právě tyto dávají květináči originální vzhled.

Hlavní tři patra jsou hotova, ovšem pořád ještě můžeme dokola sázet další drobné kytky a udělat tak květináč mnohem bohatší. Nebojte se květiny na sebe namačkat, výsledek bude o to pestřejší. Závěrečné zdobení je potom věcí individuální. Do hotového podzimního květináče můžete ještě napíchat jakékoliv dekorace a ozdoby, jen počítejte s tím, že bude zřejmě potřeba volit delší klacík, nebo špejli, aby bylz doplňky vidět. Rozhodně doporučujeme pohled na video níže, které je velmi inspirativní.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments