Jak jednoduše vyrobit podzimní věnec

Jedna z nejoblíbenějších dekorací podzimu je věnec, který se věší na okna nebo na dveře. Ten, který si ukážeme dnes, je velmi jednoduchý na výrobu a šetrný k peněžence. Vše co budeme potřebovat jsou sušené listy, větvičky a další plody, které nabízí podzim, lepidlo a kostru věnce. Ta by měla být vyrobena z proutků. Šikovnější si jej dokážou vyrobit sami, pokud ne, dá se sehnat v každém hobby marketu, nebo květinářství.

Postup je prostý. Na věnec jednoduše lepíme usušené listy a větvičky jako podklad. Lepidlo volíme průhledné, protože jím nebudeme šetřit, takže je třeba, aby nebylo viditelné. Poté co nalepíme listy jako podklad můžeme stejným způsobem doplnit další plody, nebo dekorační předměty a ozdoby v barvách podzimu.

TIP: Pokud máte řidčejší věnec, obmotejte jej konopným provázkem, na který lze lepit, nebo vázat větvičky rovněž a lépe.

Na videu vidíme podrobný postup. Věnec je zde vyroben tak, že je zdoben jen na několika místech, nikoliv po celém obvodu. I to lze ovšem udělat, záleží jen na vašem vkusu. Lepit pak budete o dost více, ale vísledek bude jistě stát za to. Hotový výrobek už jen přivážete provázkem, nejlépe přírodního vzhledu a je hotovo.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Podzimní věnec na dveře se většinou vyrábí ze sušených plodů a je třeba jej naimpregnovat nebo prostě po čase sejde a vyhodíme ho. Věnec, který je v dnešním videu vydrží. Nejsou na něj totiž použity přírodniny. Potřebovat budete jen polystyrenový kruh (běžně k dostání), stuhy vámi zvolených barev a materiálů, a nějaké ty ozdobné dekorativní předměty, nejlépe umělé, aby věnec skutečně vydržel. Návod je skutečně jednoduchý, berte jej především jako inspiraci. […]

trackback

[…] dekoraci, kterou můžete dát do okna, ale lze jí i vyzdobit stěnu. A nemusí to být nutně věnec na dveře, aby pěkně vyzdobil místnost. Vše co budete potřebovat je rámeček, disperzní lepidlo a […]

Lazáková_Janina
Lazáková_Janina
10 let před

Udělali jsme podobný věnec z polystyrénu a jen jsme jej omotali provázkem. Vypadá to taky dobře a je lepší nechat volná místa, aby byla vidět i ta spodní vrstva.

Ferda
Ferda
10 let před

A jaký průměr toho věnce jsi kupovala?