Jak vyrobit podzimní věnec

podzimní dekoracePodobně jako se vyrábějí Vánoční věnce, lze vyrobit také podzimní věnce, které věšíme nejčastěji na dveře nebo do oken. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy dekorace je v použití materiálu. Zatímco v případě vánočního věnce napichujeme na hotový kruh chvojí a větve jehličnanů, v případě podzimního věnce používáme dostupný materiál, který nám dává toto období. Nejčastěji jde o sušené květiny a plody. Navíc ti šikovnější mohou i samotný základní kruh vyrobit sami, pokud dokáží stočit a svázat výše zmíněný materiál do kruhu.

Do věnce můžeme zapíchat jakékoliv sušené trávy, květy, klacíky, nebo proutky. Velmi pěkně vypadají sušené hlavy máku, nebo šípek. Přidat lze také nejrůznější tkaniny a textílie, které jsou běžně dostupné v jkémkoliv obchodě s dekoracemi, případně s textilním zbožím. Dobře bude vypadat i naaranžovaná obyčejná pytlovina.

Stále populárnější jsou také kruhy, které se neskládají z ničeho jiného než z napadaného listí. Usušené listy různých barev se pouze naskládají kolem dokola a připevní tenkým drátkem. Jednoduché a pěkné!

Výborně vypadají také věnce, které se skládají jen ze stočených proutků svázaných do kruhu, na jehož spodní část vyskládáte a tenkým drátkem připevníte pár kousků listí nebo plodů, případně se dají použít i malé sušené houby.

Hotový věnec už stačí jen zavěsit. Použít lze opět jakýkoliv provázek, kaloun, nebo také klidně tenký drátek. Pro zavěšení lze použít rovněž proužek pytloviny, i ta bude vypadat dobře.

Někde se doporučuje nastříkat hotový věnec bezbarvým lakem, ovšem v tomto případě je třeba si volbu rozmyslet. Díky laku totiž může nakonec výsledek ztratit svůj přírodní vzhled a to by byla škoda. Vždyť za rok si můžete věnec opět vyzdobit a udělat úplně nových a třeba z jiných materiálů.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments