Sušené květiny v truhlíku

podzimní truhlíkPoměrně jednoduše lze vyrobit pěknou podzimní výzdobu na zahradu. Stačí do jakéhokoliv truhlíku nasypat zhruba ¾ objemu zeminu a následně tvořit na jejím povrchu. Asi nejjednodušší výzdoba, která se u nás již zažila je tráva, kterou zdobíme nejrůznějšími doplňky. Stačí tedy zavčas zasít, počkat až semeno vyroste a poté zdobit travní porost.

Na podzim jsou nejvhodnější všelijaké sušené květy, proutky, nebo miniaturní dýně, které lze rovněž rozházet v okolí truhlíku, aby dekorace lépe zapadla do prostředí. Velmi pěkně vypadají v truhlíku také šišky kukuřice, samozřejmě sušené. Stejně tak dobře lze ale využít i sušené listy kukuřice stočené a zapíchnuté mezi ostatní dekorační předměty v truhlíku.

Travní semeno ovšem není nutností. Krásnou dekoraci uděláte i v případě, že vyzdobíte podzimní truhlík nebo květináč prostě jen sušenými květinami. Opět přidáváme nejrůznější prvky, které by neměli hýřit pestrými barvami, nezapomeňte, že se jedná o podzimní výzdobu – nikoliv jarní.

A nakonec ať už jsme udělali výzdobu s živými rostlinami, nebo prostě jen sušenými květy, můžeme zapíchat do truhlíků dekorativní sošky, nebo dekorativní figurky, které se na podzim hodí. Záleží na fantazii člověka, který si podzimní výzdobu vyrábí a pořizuje. Hotový truhlík lze umístit na zahradu, ke vchodu do domu, nebo i do bytu.

Sušené květiny v truhlíku
5 (100%) 2 vote[s]

Vánoční výprodej
Bookmark the permalink.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Dýňový květináč | Podzimní dekorace Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] jsme se podívali na to jak vyrobit podzimní truhlíky, pěknou dekoraci ovšem můžeme udělat i z dýní a květin. Nepotřebujeme k tomu vlastně nic […]