Podzimní truhlíky: Jednoduchá a krásná dekorace do domu i na zahradu


Výzdoba zahrady, domu, či bytu se stane jednodušší s dostupnými truhlíky a květináči, které si sami osadíme. Na trhu jsou k dostání v nejrůznějších tvarech a barvách. Na zahradu můžete umístit velké truhlíky, které krásně doplní ráz prostředí. Naopak do domu budete volit spíše menší a decentnější květináče a truhlíky. Přesto máte na výběr velké množství i v případě, že si chcete vyzdobit domácnost.

Do bytu

Truhlíky na balkon

Pokud jste chtěli truhlíky na balkon, byli jste až donedávna odsouzeni na truhlíky, které položíte na parapet. V poslední době jsou ale mnohem populárnější truhlíky a květináče, které usadíte na tyč balkonového zábradlí. Tyto truhlíky jsou samozavlažovací a prodávají se v několika různých velikostech. Do těchto truhlíků můžete zasadit jakékoliv rostliny, ale nejčastěji se dávají převislé.

 

Květináče na bylinky

Není nad to mít při vaření po ruce čerstvé byliny. Můžete je pěstovat venku i uvnitř, ale vždy se vám bude hodit praktický květináč na bylinky, který obsahuje rovnou i speciální nůžky se třemi čepelemi na stříhání. Už je nebudete muset hledat všude po bytě. Jednoduše si je rovnou nastříháte. Hlavní předností je moderní tvar.

 

Závěsné květináče

Závěsné truhlíky a květináče jsou vhodné nejen do altánů a zahradních domků, ale můžete jimi vyzdobit také byt, či balkon. Dbejte přitom, aby se květináče nepletli do míst, kudy často chodíte. Z krásné dekorace by se tak mohl stát otravný kus nábytku, do kterého neustále narážíte, nebo se mu musíte vyhýbat. U závěsných květináčů se nemusíte bát, že byste při každém zalévání museli brát žebřík. Bývají vybaveny otvorem na boku, do kterého se lije voda.

 

Na zahradu

Kaskádové květináče

Jako ideální alternativu pro vertikální zahrady můžete použít například kaskádové květináče. Jsou často používány jako zahrádka pro bylinky, ale dokážete s nimi vyrobit i krásnou dekoraci s barevnými květy. Květináče jsou opatřeny vnitřní vložkou, pod kterou se  vytvoří zásobník zálivky, která postupně přetéká otvory do nižších pater takže nehrozí přelití.

 

Kamenné a plechové květináče

Možná plechové, či kamenné ozdobné květináče doplňují interiér vaší domácnosti, většinou se ale umisťují na terasy, či zahrady. Především kvůli materiálu, který dobře snáší povětrnostní podmínky. Většinou mají také velmi jednoduché motivy a proto v nich vynikne krása květin. Kovové květináče jsou nejčastěji vyráběny z kvalitního zinkového plechu v šedohnědé barvě.

 

Ratanové truhlíky a květináče

Ratan je oblíbený materiál nejen v interiérech, ale zejména na zahradách, či terasách. Ať už máte ratanový nábytek, nebo ne, vždy můžete ozdobit svou domácnost ratanovým květináčem, nebo truhlíkem. Respektive plastovou imitací ratanu, která je odolnější a stejně vzhledná. Alternativou jsou také ratanové obaly na květináče a truhlíky.

Speciality

Květináče se sprchou, či na schodech

Zahradě budou slušet také speciality, jako jsou například truhlíky spojené se stoličkou, truhlíky, které obsahují doplňky jako třeba tabuli na psaní. Obzvláště oblíbené jsou potom květináče se sprchou, taková designovka se hodí také na větší terasy, nebo do altánů. Proutěný květináč obsahuje také uvítací tabuli. Stojánek je kovový. Květináč je vhodný jak ven, tak do interiéru. Podívejte se také na truhlíky na štaflích.

 

 

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments