Jaké materiály povlečení jsou vhodné pro alergiky?

povleceniŠpatně reagujete na prach? Máte alergické reakce na plísně a roztoče? Dříve bylo obtížné sehnat vhodné ložní prádlo pro lidi trpící alergiemi, dnes už to není žádný problém! Zjistěte, které lůžkoviny vyhovují alergikům!

Některé materiály jsou v sobě udržují více roztočů, plísní a prachu než jiné. Máte-li problém s alergickými reakcemi na zmíněné podněty, je nutno nakupovat takové povlečení, které odpovídá hygienickým požadavkům.

Lůžkoviny pro alergiky

Je vhodné peří?

Peří bylo pro alergické osoby zcela nevhodné! Ovšem moderní technologie výroby přikrývek, peřin a polštářů se radikálně změnila a stále se vyvíjí. Dnes je výroba na úrovni, kdy odpovídá hygienickým předpisům a nárokům každého alergika. Pokud tedy plánujete koupit péřové lůžkoviny a jste alergičtí, je třeba volit prověřeného výrobce a věnovat pozornost tomu, zda konkrétní produkt splňuje ty nejpřísnější hygienické normy. Jedině tak totiž budete mít záruku bezpečného i klidného spánku.

Které povlečení volit?

Dnes už se nemusí alergici při nákupu ložního prádla nijak moc omezovat. Nabídka je široká a materiálů mnoho. Před lety bylo lidem s alergií doporučováno volit čistou bavlnu. To se nemění ani dnes, ovšem bavlněný materiál se stále vyvíjí a tím tak zlepšuje své vlastnosti. Bavlněné vlákno je upravováno do nových textilií. Proto je i levné krepové povlečení vhodnou variantou. Krep je totiž jen upravená bavlněná látka.

Alergie a luxus, jde to dohromady?

Líbí se vám saténové a hedvábné lůžkoviny? i když máte alergii není třeba se ničeho obávat. Bavlna a hedvábí jsou hustě tkané látky, které jsou odolné vůči propouštění a udržování prachu a roztočů. Užijte si luxusního spánku, flanelové povlečení v akci vám zajistí pohodlné a tvrdé spaní.

Trpíte alergiemi? Jaké ložní prádlo máte vy?

Naše společnost používá pro výrobu péřových lůžkovin velmi kvalitní sypky, utkané z hustě tkaných látek (bavlna, hedvábí). Používané peří je nejdříve zbaveno prachu a poté zašito do lůžkoviny. Kvalitní sypek nepropouští prach ani roztoče.

Alergici se tedy nyní při výběru lůžkovin nemusí omezovat. Podle svého vkusu si mohou zvolit péřové lůžkoviny, lůžkoviny z ovčí vlny i z dutého vlákna.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments