Vyberte ten správný pultový mrazák pro Váš podnik!

chladici-technikaJak Váš podnik roste, přirozeně budete potřebovat více mrazícího prostoru. Odpovídajícím řešením je pultový mrazák! V moderní profesionální kuchyni by pro něj mělo být vždy místo, a správně vybraný pultový mrazák navíc šetří náklady celého podniku. Při výběru je třeba sledovat určitá kritéria, která si každý podnik stanoví sám.

První důležitou vlastností pultového mrazáku je mrazící výkon. Ten udává množství potravin, které je schopen zmrazit na koncovou teplotu tzn. – 16°C/ – 18°C. Standard je 20 – 40 kg potravin, a od toho by se mělo odvíjet Vaše rozhodování. Také je vhodné u pultového mrazáku věnovat pozornost akumulační době. Ta určuje, jak dlouho je přístroj schopen uchovat potraviny zmrazené, pokud by došlo k odpojení od elektrické sítě. Akumulační doba má široké rozpětí, a velmi ovlivňuje cenu spotřebiče.

Podobně jako ledničky jsou i pultové mrazáky označené třídami energetické spotřeby od A+++, A++, A níže. AA++ znamená nejnižší spotřebu a je to velmi rozumná investice – mrazák funguje nepřetržitě celý rok! A úspora energie je v gastronomickém podniku velmi důležitá. Kromě energetické třídy se pultové mrazáky označují ještě hvězdičkami, a to od jedné do čtyř. Stupnice nám napovídá, jak nízké teploty lze dosáhnout. Například pod jednou hvězdičkou si můžeme představit pultový mrazák vhodný ke krátkodobému přechování mražených výrobků, dosahuje se zde teploty max. -6 °C. A naopak čtyřmi hvězdičkami jsou označeny pultové mrazákyvhodné ke zmrazování čerstvě nakoupených potravin, a dlouhodobému skladování. Teploty jsou zde až -24 °C.

Moderní pultový mrazák je vybaven mnoha funkcemi, které usnadní celkový proces zmrazení. Je v nich zabudován takzvaný 6. smysl. Jedná se o technologii, která je schopna přizpůsobit sílu mrazení podle uchovávaných potravin. Prakticky to znamená, že potraviny pokojové teploty se v mrazáku zmrazí až od 30% rychleji!

Pultový mrazák je třeba vybírat pečlivě, a tak doufáme, že Vám 2P Gastro alespoň trochu přiblížilo, na co při koupi dávat největší pozor.

Bookmark the permalink.
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments